Esimerkiksi Wetterhoffin Melina-silkkivillalangasta saa klassisen kauniin palmikkomyssyn ja -huivin. Arabella-neulepuseroon taas sopii Wetterhoffi Sivilla-silkkivillalanka.
Voit ostaa neuleohjeita kätevästi Wetterhoffin verkkokaupasta. Muista tilata langat erikseen, niin pääset heti aloittamaan neulomisen. Kannattaa tilata myös puikkoja ja muita käsityötarvikkeita.
Wetterhoffin verkkokaupasta tilaat kätevästi ja turvallisesti langat, ryijytarvikepaketit, neuleohjeet, puikot ja käsityötarvikkeet. Yli 50 €:n tilauksiin tarjoamme ilmaisen toimituksen 5.4.2020 saakka (ei koske kotiinkuljetusta). Postin kotiinkuljetus maksaa 16,90 €. Nouto myymälästä Hämeenlinnasta 0 €.
Wetterhoff-myymälässä on vielä runsaasti enemmän ohjeita kuin verkkokaupassa. Voit ostaa myös neulelehtiä tai -kirjoja.
Korona-riskiryhmien ostos- ja kahvitteluajat ovat tiistaina 24.3. ja torstaina 26.3. klo 9–10 Wetterhoff-myymälässä ja Café Hoffissa. Silloin myymälä ja kahvila ovat avoinna vain koronariskiryhmiin kuuluville. Wetterhoffin väki käyttää silloin suojahanskoja ja -maskeja.
Uutta on Wetterhoff-myymälän keräyspalvelu. Voit tehdä tilauksen esimerkiksi soittamalla myymälään tai lähettämällä sähköpostia osoitteeseen tilaukset@wetterhoff.fi
Keräämme ja pakkaamme ostoksesi valmiiksi. Tulet vain noutamaan ja maksamaan ostoksesi Wetterhoff-myymälään sovittuna ajankohtana. Nopeaa ja kätevää!
TakaisinTarjoukset ovat voimassa rajoitetun ajan tai niin kauan kuin tavaraa riittää. Ei varauksia tai jälkitoimituksia.
Yli 50 €:n tilauksiin tarjoamme ilmaisen toimituksen 5.4.2020 asti (ei koske kotiinkuljetusta). Postin kotiinkuljetus maksaa 16,90 €. Nouto myymälästä 0 €.